Apel

IMG_1750Moja córka Schola jest dzieckiem całkowicie niewidomym z niedosłuchem, „nierozwinięta mowa” i cechami autystycznymi. Nękają ją różne alergie.

Obowiązek szkolny realizuje w szóstej klasie w Szkole Podstawowej Specjalnej przy ul. Karolkowej w Warszawie. Porozumiewa się niektórymi znakami migowymi i w małym zakresie alfabetem Lorma dla dzieci głuchoniewidomych. Jest dzieckiem bardzo radosnym dążącym do kontaktu z drugim człowiekiem. Ma doskonały kontakt ze swoim psem. Rumba to pies asystent osoby niepełnosprawnej. Schola uwielbia place zabaw, w sposób szczególny różnego rodzaju huśtawki. Jest dzieckiem bardzo dobrze rozwiniętym ruchowo i potrzebuje tego ruchu bardzo dużo. Lubi spacery. Uwielbia wodę, toteż pobyt nad morzem jest dla niej wielką frajdą. Lubi jazdę konną. Integracja sensoryczna to dla niej wielka nagroda i fascynacja.

Schola jest jednak dzieckiem bardzo niepełnosprawnym i dlatego wymaga ciągłej opieki lekarskiej, a przede wszystkim rehabilitacji takiej jak: logopedia, integracja sensoryczna, hipoterapia, basen. Jej szansą rozwoju jest ciągła stymulacja. Na przykład dzięki treningowi uwagi słuchowej metodą Tomathisa, Schola znacznie lepiej funkcjonuje zarówno w sytuacjach życia codziennego jak i w szkole.

Jest wiele możliwości leczenia i rehabilitacji, które dają szansę poprawy. Chciałabym, aby Schola miała możliwość wykorzystania choć kilku z nich. Przeszkodą są zbyt skromne środki finansowe jakimi dysponuję.

Dlatego zwracam się do państwa z prośbą: jakakolwiek pomoc z waszej strony da szansę mojej córce na lepsze życie.

Schola należy do Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (Nr KRS Fundacji 0000174486). Fundacja ta znajduje się w rejestrze podmiotów Organizacji Pożytku Publicznego (Ministerstwo Sprawiedliwości – Krajowy Rejestr Sądowy).

Jakiekolwiek wpłaty, za które z całego serca dziękuję, należy kierować na konto fundacji.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków
nr konta:
65 1090 1665 0000 0001 0373 7343
tytułem:
Anna Scholastyka Wajda